בואו ונבנה עתיד יחדיו

שירותי תמ"א 38 – ליווי וביצוע.

תמ"א – תוכנית המתאר הארצית לחיזוק מבנים קיימים בפני רעידות אדמה (תמ"א 38) . במידה והבניין המשותף בו אתם גרים, נבנה לפני 1980, בהתאם להוראות תמ"א 38, הוא זקוק לחיזוק היסודות שלו בפני רעידות אדמה.

תמ"א 38 לא דורש השקעה כספית מצד המדינה או הדיירים: הקבלנים יחזקו מבנים, יוסיפו ממ"דים, מעליות ומרפסות לטובת הדיירים, וזאת תמורת אישור לבנות בבניין דירות נוספות שיוכלו למכור. כולם מרוויחים – הקבלן שמקבל זכויות בנייה, הדיירים שמקבלים חינם מיגון נגד רעידות אדמה והשבחה של הנכס שלהם, והמדינה שלא צריכה לממן  מיגון של תושביה.

בואו ונבנה עתיד יחדיו

תוכנית תמ"א 38 מיועדת למבנים שההיתר לבנייתם ניתן עד תאריך 1.1.1980.

תנאי הסף הנדרשים לביצוע תמ"א 38:
1. הבניין נבנה לפני שנת 1980 ולא עומד בתקן של רעידות אדמה.
2. שטחו של הבניין למעלה מ-400 מ"ר או שגובהו למעלה מ-2 קומות.
3. רוב הדיירים מסכימים לביצוע תמ"א 38.

ישנם 3 תכניות שונות של תמ"א:

  1. תמ”א 38 חיזוק מבנה ותוספות שונות לבעלי הדירות
    התכנית היא חיזוק מבנים משותפים כך שיעמדו בתקן הבנייה לרעידות אדמה, ואפשרות לשדרוגים משמעותיים נוספים של הבניין כמו מעלית, שדרוג חיצוני, שיפוץ לובי, תוספת חניות ועוד. הקבלן מתוגמל ע"י המדינה במתן זכויות בנייה מיוחדות לתוספת יחידות דיור על גג הבניין. הרוב הדרוש לביצוע תכנית התמ"א 38 – 66% מהדיירים (2/3).זמן ביצוע הפרויקט יחסית מהיר, וניתן להישאר לגור בבניין. החיזוק מתבצע בבסיס, בעמודים ומסביב לבניין.
  2. תכנית הריסה ובנייה של בניין לפי חוק תמ”א הליך דומה מאוד להליך פינוי בינוי, מאפשר לבצע פרויקט של הריסה ובנייה בבניין בודד, גם אם הוא נמצא באותה חלקה עם בניינים נוספים. הרוב הדרוש לביצוע: 80% מהדיירים.היתרונות בתכנית זו לדיירים – בניין ותשתיות חדשות, לפי תקנים ישראלים עדכניים, חוק התכנון והבנייה.
  3. תכנית פינוי בינוי לצורך ביצוע תכנית זו נדרש בדרך כלל מספר בניינים, וכל בניין נדרש להסכמת 80% מהדיירים. היתרון בתכנית זו היא חידוש מתחם שלם. החסרון בתכנית זו הוא הוצאת היתר הבנייה שמבוצע רק אחרי שינוי תכנית בינוי ערים, תהליך שמוסיף זמן עד קבלת ההיתר.

מומלץ כבר בשלבי ההתארגנות הראשוניים לבחור ועד שייצג את כל הדיירים ולשכור את שירותיו של עו"ד שילווה ויוביל את כל התהליך. במשרדנו צוות עו"ד מובילים, בעלי מקצועיות וניסיון, שיסייע, יוביל וילווה אתכם לכל אורך התהליך הנדל"ני המורכב, עד לסיומו המוצלח.

שירותי נדל"ן ומקרקעין

משרדינו מקצועי ומיומן ובעל הצלחה מרובה בליווי לקוחות מרוצים בנבכי הבירוקרטיה לקראת הצעד הגדול של עסקת רכש/מכר מקרקעין.

תמ"א 38 – ליווי וביצוע

במשרדנו צוות עו"ד מובילים, בעלי מקצועיות וניסיון, שיסייע, יוביל וילווה אתכם לכל אורך התהליך הנדל"ני המורכב, עד לסיומו המוצלח.

התחדשות עירונית

למשרד עורכי דין חריזי עזריאל ידע וניסיון פרקטי רב בתחום ההתחדשות העירונית על כל רבדיה לרבות היבטי המס והתכנון, אשר יובילו את הפרוייקט לסיום בהצלחה

בואו נבנה יחד עתיד.

משרד עורכי דין חריזי עזריאל

אריאל שרון 4, (מגדל השחר) קומה 16, גבעתיים.

דוא"ל: uzi@uzilaw.co.il

טל ': 03-6095595

פקס: 03-6095594

Contact us